Michalici

Dom Rekolekcyjny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w Rycerce Górnej

Dom Rekolekcyjny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła jest usytuowany w Rycerce Górnej, w malowniczym Beskidzie Żywieckim. Rejon ten cechuje się przepięknymi krajobrazami górskimi, kulturą ludową oraz wieloma atrakcjami.

Rycerka Górna jest miejscowością turystyczną, położoną w dolinie Rycerskiego Potoku oraz jego dwóch dopływów Radecki i Plaskórówka. Liczne szlaki turystyczne, rowerowe oraz wyciągi narciarskie w okolicy stwarzają możliwości do całorocznego wypoczynku.

Budynek został zbudowany w latach 70. XX wieku. Dekretem z 1 sierpnia 1996 roku otwarto w nim Dom Rekolekcyjny (dom widoczny na pierwszym zdjęciu). W 1999 roku za zgodą Władz Zgromadzenia rozpoczęto rozbudowę Domu Rekolekcyjnego do stanu obecnego. Do dyspozycji naszych Gości jest kaplica, jadalnia, kuchnia, aneksy kuchenne, pokoje dwuosobowe, czteroosobowe, sześcioosobowe z łazienkami, sala kominkowa, sala konferencyjna, pomieszczenie do rekreacji (ping-pong, bilard, piłkarzyki), 2 sale konferencyjne, zamknięty parking, duży ogród, w którym nasi Goście mogą zorganizować ognisko czy pograć w gry zespołowe.

Zapraszamy do kontaktu grupy zorganizowane, a także osoby indywidualne.

Dane kontaktowe: ks. Tadeusz Cader CSMA, tel. 33 862 53 10.